Obowiązkowa matura z języka angielskiego

Znajomość języków obcych bardzo może nam się przydać. Może nie wszyscy będą z tego zadowoleni, że na maturze należy zdać egzamin z tego języka. Jednak pamiętajmy, że w obecnych czasach jeden język obcy to totalna podstawa, która przydać nam się może w przyszłości. Dzięki niemu możemy nie tylko zdobyć lepszą pracę z wysokimi zarobkami. Nie będziemy mieli również problemu z porozumiewaniem się z osobami odwiedzającymi nasz kraj. Angielski, czy też inny język obcy może nam się również przydać podczas wakacji za granicą.

“New Matura Success Elementary Workbook”

Nawet, jeżeli do tej pory nie było się wyróżniającym się orłem z języka angielskiego, to nic nie szkodzi. Wystarczy odpowiednio dużo chęci, siła woli i będzie można opanować bezbłędnie. Przyda nam się właśnie ten podręcznik, który pochodzi z serii “New Matura Success“. Ta książka została opracowana przez Chandler Dominike, Rod’a Frickera, Riley Davida. Wszyscy uczniowie mogą być pewni, że dzięki tej świetnie skonstruowanej pozycji przygotowanie do matury będzie o wiele łatwiejsze. To czego nie udało się uczniom zapamiętać z poprzednich lat – można ze spokojem teraz nadrobić. Ta książka, która podzielona jest na kilka rozdziałów głównych. Każdy z nich dotyczy innej sfery życia. Nie tylko dzięki niej nauczymy się pisać listy (które bardzo często należy sporządzić na maturze). Dowiemy się również, jakie podstawowe słownictwo może nam się przydać podczas wakacji, czy też w pracy. Autorzy bardzo dużą uwagę przykładają do błędów, jakie uczniom często zdarza się popełnić. W odpowiednich rozdziałach można znaleźć wskazówki odnoszące się do tego, czego raczej powinniśmy unikać. Książka kładzie również bardzo duży nacisk na prawidłowe czytanie oraz mówienie. Ogromną zaletą jest dołączona do książki płyta CD, dzięki której możemy wsłuchać się w prawidłową wymowę.

“New Matura Success Elementary Student`s Book”

Jane Comyns Carr, Peter Moran, Jennifer Parsons opracowali kolejną książkę, dzięki której przygotowanie do matury z angielskiego nie będzie sprawiało nam takiej trudności. Trzeba przyznać, że nie matematyka, nie historia, tylko właśnie język obcy stanowi dla uczniów nie lada problem. Wystarczą jednak bardzo starannie opracowane materiały z tej książki, dzięki którym uczniowie dowiedzą się na jakie materiały muszą dokładniej zwrócić uwagę. Każdy rozdział tego podręcznika pozwala na odpowiednie utrwalenie wiedzy, która będzie nam potrzebna na egzaminie. Zresztą nie zapominajmy, że angielski to język, który pozwala przełamać wiele barier i nawiązać kontakty z wieloma osobami. Należy go znać.

School obraz autorstwa www.freepik.com