Najlepsza pomoc w nauce

Pomagajmy naszym dzieciom w nauce. Jeżeli my, jako osoby dorosłe tego nie zrobimy, to jak nasze dzieci będą miały sobie z tym samodzielnie poradzić. Nie zawsze to co dają z siebie nauczyciele będzie w stanie odpowiednio przygotować ich do odpowiedniego egzaminu. W szczególności, jeżeli na horyzoncie pojawia się jeden z najważniejszych egzaminów w życiu – matura. Ta z języka obcego to bardzo ważna sprawa. Wielu uczniów chce sprawdzić swoje umiejętności w starciu z angielskim. Jeżeli i nasza pociecha ma takie plany, to mogą przydać mu się podręczniki oraz zeszyty ćwiczeń z serii “New Matura Success“.

“Matura Success New Upper-Intermediate SB PEARSON”

To jeden z podręczników należących do tej serii. Jeżeli jakikolwiek rodzic będzie miał wątpliwości odnośnie skutecznosci takich podręczników, to warto wiedzieć, że wielu nauczycieli, profesorów, wykładowców, lektorów poleca tą serię książek, dzięki którym nawet najbardziej oporne osoby umieją płynnie posługiwać się tym najpowszechniejszym językiem obcym. Książka to kurs, który został bardzo starannie opracowany przez trzech autorów, którzy mają odpowiednie doświadczenie z tym językiem. Jane Comyns Carr, Peter Moran i Jennifer Parsons proponują uczniom szereg wspaniałych tekstów, które uzupełniane są odpowiednimi zdjęciami. Dodatkowo w książce znaleźć można również wiele odnośników do filmów, które pomogą “osłuchać” się z językiem, dzięki czemu wymowa poszczególnych wyrażeń, zdań będzie jeszcze lepsza. To pewność, że każdy maturzysta opanuje wszystkie zagadnienia, jakie potrzebne są na tym egzaminie. Ogromną zaletą tej książki są słowa zebrane w leksykalne wyrażenia. Dodatkowo swoja wiedzę można utrwalać w poszczególnych ćwiczeniach.

“Matura Success New Upper-Intermediate WB PEARSON”

To książka opracowana przez Roda Frickera i Chandler Dominikę. W tej książce zostały dobrane takie tematy z którymi każdego roku spotyka się wielu uczniów podczas maturalnego egzaminu. Budowanie poszczególnych zdań w mowie oraz w piśmie. Do tego słownictwo, które zebrane jest w poszczególnych rozdziałach. Poziom książki to średnio zaawansowany – wyższy średnio zaawansowany (B1 – B2), który umożliwia już bardzo poważne podejście do tematu jakim jest matura na poziomie rozszerzonym. Warto inwestować w język angielski, dlatego pomagajmy w tym naszym dzieciom. Odpowiednio przygotowane materiały w tej książce na pewno sprawią, że dziecko zrozumie, iż nauka angielskiego nie musi jawić się w czarnych barwach. W szczególnie, że w tej książce nie brakuje również wielu zabawnych dla czytelnika sytuacji.

School obraz autorstwa freepik - www.freepik.com